Forum ::.DODA.:: Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Regulamin

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ::.DODA.:: Strona Główna -> Regulamin
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ever
Nieźle się rozgadał
Nieźle się rozgadałDołączył: 31 Paź 2005
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pabianice

PostWysłany: Sob 20:01, 30 Gru 2006    Temat postu: Regulamin

Użytkownik forum

Użytkownikiem forum będziemy nazywać każdą osobę (zarejestrowaną lub nie zarejestrowaną) biorącą czynny udział w dyskusji (dyskusjach) na forum.

.2 Forumowicz

Forumowiczem będziemy nazywać zarejestrowanego użytkownika forum.

.3 Gość

Gościem będziemy nazywać nie zarejestrowanego użytkownika forum.

.4 Nick

Nickiem będziemy nazywać zwrot, po którym użytkownik forum będzie jednoznacznie rozpoznawany.

.5 Dział

Działem będziemy nazywać wydzieloną graficznie, na stronie głównej forum, grupę kategorii. Przykładowe tytuły działów niniejszego forum to: “Witamy na forum”, itd.

6. Post

Postem będziemy nazywać pojedynczą, oddzieloną graficznie przez oprogramowanie forum, wypowiedź użytkownika forum wchodzącą w skład wątku.

7. Off topic

Określenie Off topic (lub inne jego formy potocznie używane) będziemy rozumieć jako zbyt duże odejście w prowadzonej dyskusji od zagadnienia będącego tematem wątku.

8. Wątek - przyklejony

Przyklejonym będziemy nazywać szczególny typ wątku, który zawsze znajduje się na jednej z czołowych pozycji na liście wątków, w obrębie danej kategorii. Jego usunięcie musi być poprzedzone podaniem przez administratora lub moderatora informacji wyjaśniającej, której zasady zamieszczania wyjaśnia niniejszy regulamin.

9. Wątek - ogłoszenie

Ogłoszeniem będziemy nazywać szczególny rodzaj wątku, który zawsze znajduje się na jednej z czołowych pozycji na liście wątków, w obrębie danej kategorii. Moment Usunięcia ogłoszenia leży w dyspozycji administratora lub moderatora, i nie musi on o tym informować użytkowników forum.

10 Wątek - zablokowany

Zablokowanym będziemy nazywać wątek, w którym nie można już dopisywać nowych postów. Jego zablokowanie musi być poprzedzone podaniem przez administratora lub moderatora informacji wyjaśniającej, której zasady zamieszczania wyjaśnia niniejszy regulamin.

11PW

Oznaczeniem PW będziemy określać osobistą skrzynkę do odbioru prywatnych wiadomości, umieszczoną na koncie każdego forumowicza.

4. Rejestracja


4.1 Zgoda na pkt
Rejestracja może być dokonana jeśli osoba chcąca się zarejestrować przeczytała punkty regulaminu i zgadza się z podanymi warunkami uczestnictwa.

4.2 Dane
Osoba chcąca się zarejestrować powinna być świadoma faktu, że zostanie poproszona o obowiązkowe podanie kilku danych. Dane obowiązkowe to: e-mail, ogólna lokalizacja (nazwa miasta lub wsi), płeć, data urodzenia. Inne dane możliwe do umieszczenia w formularzu rejestracyjnym są dobrowolne.

4.3 Nick
Osoba chcąca się zarejestrować powinna rzetelnie przemyśleć nazwę nick’a jaki poda podczas rejestracji. Podany nick będzie jej towarzyszył przez cały okres uczestnictwa w forum. Nick nie powinien być zbyt długi, ani zbyt skomplikowany ponieważ utrudni późniejszy proces logowania.

4.4 Hasło
Podczas rejestracji należy podać hasło, przy pomocy którego będzie można logować się na swoje konto. Hasło powinno być inne niż nick, proste do zapamiętania przez osobę rejestrująca się, uważnie wpisywane (w haśle ważne są duże i małe litery)


5. Ochrona danych, prywatność


5.1 Ochrona danych umieszczonych na osobistych kontach uzytkowników
Admistratorzy zobowiazuja sie nie udostepniać danych osobowych użytkowników, podanych w procesie rejestracji i traktowanych jako informacje poufne, osobom postronnym i instytucjom nie upoważnionym ustawowo. Jednocześnie administratorzy dołożą wszelkich starań mających na celu ochronę tych danych, jednak nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ich udostępnienie w wyniku ataków i włamań hakerskich.


6. Zasady uczestnictwa


6.1 Kultura
“Cokolwiek piszesz lub robisz – rób to z klasą” – to główna zasada forum . Aktywny użytkownik forum powinien zadbać o swój własny styl, którego nieodłącznymi atutami powinny być: chęć niesienia pomocy innym, kultura i szacunek dla innych użytkowników forum, tolerancja i cierpliwość ( szczególnie dotyczy to kontaktów z niedoświadczonymi użytkownikami forum ), unikanie sytuacji konfliktowych i preferowanie zachowań cechujących się łagodnością wypowiedzi


Obowiązki użytkownika forum


7.1 Rzetelne informacje
Użytkownik forum ma obowiązek przekazywania informacji prawdziwych lub takich, które w dobrej wierze uważa za prawdziwe. W tym drugim przypadku należy to wyraźnie zaznaczyć w tekście.

7.2 Zrozumiały tekst
Użytkownik forum ma obowiązek starannego zredagowania swojej wypowiedzi (lub zapytania) tak aby była ona zrozumiała dla innych użytkowników forum i spełniała podstawowe normy językowe.

7.3 Dopasowanie wątku do kategorii
Użytkownik forum ma obowiązek umieszczenia tworzonego wątku we właściwej dla niego kategorii tematycznej. W przypadkach wątpliwych należy przed założeniem wątku zwrócić się z pytaniem do któregoś z moderatorów.

7.5 Ogłoszenia, powiadomienia na PW i na e-mail
Użytkownik forum ma obowiązek uważnego czytania ogłoszeń pojawiających się w poszczególnych kategoriach , a także (jeśli jest forumowiczem) sprawdzania swojej skrzynki PW oraz poczty e-mail przy okazji każdej wizyty na forum. Pozwoli to uniknąć nieporozumień wynikających z niewiedzy o zachodzących na forum zmianach.


8. Funkcje, obowiązki i ograniczenia administratorów i moderatorów


8.1 Funkcje i obowiązki administratorów (czy też: ADMIN’ów)
Zapewnienie poprawności działania oprogramowania forum, kontrola ustawień, obsługa konta serwera, dbałość o zabezpieczenia sieciowe, kontrola limitu transferów, dbałość o stronę graficzną forum, wprowadzanie ustalonych zmian w wyglądzie forum, dodawanie lub blokowanie opcji, ustawianie blokad i zezwoleń, tworzenie grup, kontrola kont użytkowników, usuwanie użytkowników, blokowanie użytkowników, funkcje moderatora.

8.2 Funkcje i obowiązki moderatorów (czy też: MOD’ów )
Utrzymywanie porządku na forum, kontrola wątków i postów ze względu na ich tematykę, treść oraz udostępnione materiały, reagowanie na łamanie zasad regulaminu poprzez podejmowanie odpowiednich działań lub/i informowanie o tym użytkowników forum. Moderatorzy maja prawo do edycji postów lub ich tytułów jeśli uznają, że post narusza zasady przyjęte w regulaminie.

8.3 Ograniczenia dla administratorów i moderatorów
Administratorom i moderatorom nie wolno:
a) - edytować treści postów użytkowników forum do tego stopnia by zmieniać tym samym sens wypowiedzi lub przekręcać zawartą w niej informacjię
b) - podszywać się pod innych forumowiczów
c) - zmieniac danych w profilach forumowiczów bez ich zgody lub prośby
d) - zmieniać haseł dostępowych do kont forumowiczów bez wyraźnego ich życzenia
e) - wykonywać innych czynności przewidzianych w punkcie 8, w sposób niezgodny z ustalonymi w regulaminie procedurami


9. Zakazy


9.1 Szacunek dla innych użytkowników forum
Zabrania się publicznego szydzenia, wyśmiewania, obrażania i ubliżania dowolnym osobom.

9.2 Zachowanie na forum
Zabrania się zachowań agresywnych i zaczepnych w stosunku do innych użytkowników forum.

9.3 Rejestracja wielokrotna
Zabrania się rejestracji wielokrotnej, tzn. że każdy użytkownik forum ma prawo do posiadania jednego i tylko jednego konta. Odstępstwa od niniejszego punktu są możliwe tylko za zgodą administratora forum i jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

9.4 Treści i materiały zabronione
Zabrania się umieszczania w treści postów:
a) - reklam, linków do reklam lub innych materiałów promocyjnych, ofert handlowych, cenników lub innych form przekazu służących działalności zarobkowej
B) - treści i materiałów wywrotowych i rasistowskich oraz związanych z innymi ugrupowaniami i ruchami o charakterze skrajnym lub - noszącym znamiona fanatyzmu
c) - treści religijnych lub nawołujących w jakikolwiek sposób do zmiany przynależności religijnej
d) - treści i materiałów obscenicznych, pornograficznych i erotycznych
e) - treści i materiałów drastycznych, ukazujących śmierć, cierpienie, okrucieństwo itp.
f) - treści i materiałów wulgarnych, obfitych w słowa niecenzuralne lub ich skróty

9.5 Ingerencja w tekst MODA/ADMINA dołączony do postu
Kategorycznie zabrania się ingerencji w treść tekstu dołączonego do postu przez ADMINÓW/MODÓW. Wyjątkiem jest tutaj sytuacja, w której ADMIN/MOD prosi w treści tekstu o jego usunięcie przez autora postu, po zastosowaniu się do zawartych w tym tekście poleceń.


10. Konsekwencje naruszenia zasad ujętych w regulaminie


10.1 Usunięcie postu bez ostrzeżenia
Jest następstwem: złamania punktów 9.1, 9.2, 9.4 dotyczących umieszczania w postach niedozwolonych treści lub materiałów, niewłaściwego zastosowania pkt 6.5 dotyczącego podczepiania się pod istniejące wątki. Post usuwany jest bez ostrzeżenia, ale na PW zawsze (za wyjątkiem gości) wysyłana jest informacja o jego skasowaniu i uzasadnienie. Jeśli post jest pierwszym w wątku, usuwany jest cały wątek.10.3 Usunięcie postu z ostrzdokonania zmian. Nie zastosowanie się autora postu do zaleceń MOD’a powoduje skasowanie postu i
powiadomienie autora (za wyjątkiem gości) o tym fakcie na PW. Jeśli post jest pierwszym w wątku, usuwany jest cały wątek.

10.4 Przesunięcie wątku
Jest następstwem nie spełnienia zasady z punktu 7.4, opisującego kwestię dopasowania tematyki wątku do właściwej kategorii. Wątek zostaje przesunięty do właściwej kategorii bez ostrzeżenia, jednak autor (za wyjątkiem gości) zostaje o tym powiadomiony na PW

10.5 Edycja zawartości postu
Ma zastosowanie w przypadku naruszania zasad z punktów: 7.2 – dotyczącego starannego zredagowania wypowiedzi oraz 7.3 – dotyczącego stylu wypowiedzi i poprawności ortograficznej tekstu. W zależności od sytuacji: użytkownik forum może zostać poproszony przez MOD’a o powtórne sprawdzenie tekstu i wniesienie poprawek lub post może zostać poprawiony przez MOD’a.

10.6 Edycja tytułu wątku
Dotyczy naruszenia punktu 6.4, dotyczącego precyzyjnego formułowania tytułu wątku. MOD edytuje tytuł wątku i powiadamia o tym fakcie autora na PW podając tytuły: przed i po edycji.

10.7 Informacja dołączona do postu
MOD ma prawo do umieszczenia informacji w dowolnym poście, jeśli uzna, że uzupełni ona w jakimś sensie wypowiedź, wyjaśni zastosowane zwroty czy też skłoni do głębszego zastanowienia się nad zagadnieniem. Może to również uczynić w sytuacjach wymagających z różnych względów zwrócenia uwagi autorowi postu.

10.8 Zachowania podlegające karom
Moderatorzy maja prawo do zastosowania odpowiednich restrykcji i kar, w obliczu zachowań ewidentnych i działających na szkodę forum. Dotyczy to min. złamania pkt 9.5 . Kary będą przyznawane po przyjęciu werdyktu grupy roboczej forum i adekwatne do konkretnej sytuacji.

10.9 Blokowanie wątku
Stosowane jest w wyjątkowych sytuacjach, kiedy wątek ma niezaprzeczalną wartość informacyjną jednak dalsza dyskusja w nim nie miałaby uzasadnienia lub prowadziłaby do bezwartościowych sporów.

10.10 Usunięcie forumowicza
Usunięcie forumowicza jest rozpatrywane zawsze indywidualnie. Podstawowym kryterium jest notoryczne łamanie regulaminu, pomimo ostrzeżeń i działań administratorów i/lub moderatorów w stosunku do forumowicza. Usunięcie forumowicza jest podejmowane większością głosów poprzez grupę roboczą forum, w której skład wchodzą wszyscy administratorzy oraz moderatorzy. Przed usunięciem konta forumowicza, zostaje on najpierw o tym procesie poinformowany.

Zmiany w regulaminie
Administracja forum zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie. O wszelkich zmianach regulaminu administrator zobowiązuje się niezwłocznie powiadamiać wszystkich forumowiczów. Powiadomienie zostaje umieszczone w "ważnym ogłoszeniu" na stronach forum. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania.

Jest to praca ever prosze o nie kopiowanie


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ever dnia Nie 14:48, 31 Gru 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ::.DODA.:: Strona Główna -> Regulamin Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island